fbpx

5 најдобри сурферски филмови

0
0
Добро, “најдобри сурферски филмови” е субјективна изјава, но нема многу филмови за сурфање со приказна, а овие се кремот на сурферската култура. Big wednesday Да го гледате со: вашиот [...]

10 совети за како да ги научите децата да сурфаат

0
0
Научете го детето да плива. Колку порано толку подобро. Тоа е поминато квалитетно време заедно, кое потенцијално може да го спаси нивниот живот и да им помогне да станат сигурни сурфери. Намалете [...]

Водич за заштита од сонце

0
0
Каква заштита од сонце бараат сурферите? Најдобар вид на заштита за сурфери е водоотпорнa. Ако сакате да бидете подобро информирани, читајте надолу. Што е SPF? SPF го претставува факторот за [...]

Четири видови на сурфери

0
0
Хардкор сурфер Не се мисли само на луди-мажи кои летаат низ светот сурфајќи на огромни бранови. Хардкор сурфање е секоја можност и жртвување се за сурфање. Работата, домовите, празниците и [...]

Која големина кајак весло ми е потребно?

0
0
1.Должина на лопатка Лична градба – Додека вашата висина навистина влијае на големината на веслото што ви треба, најважниот аспект од големината на вашето тело е должината на торзото. Ова [...]

Кои ќе бидат SUP трендови наредната 2018-та година

0
1
Љубителите на водените спортови ќе имаат неверојатни предизвици во наредната година. Последните трендови поврзани со SUP заедницата почнаа да се „шушкаат“ помеѓу вљубениците во овој спорт. [...]

Неколку одлични причини за веслње во зима

0
0
За најголемиот дел од љубителите на водените спортови, зимата е период на хибернација. Ладното време и временските услови не се особено поволни за поминување време покрај плажа, езеро или река. [...]