Корисни совети за off-season веслање

0
1
Летата секогаш поминуваат најбрзо, посебно кога имаме дополнителна “играчка” и занимација #НаВода. Ретко кој од нас може долго да ги поднесе ладните и врнежливи зимски денови, па желбата и [...]

Како да останете суви при веслање?

0
0
Еден од најчестите итни случаи со кои може да се соочите кога веслате за време на постудените месеци од годината е хипотермијата. Ова се случува кога вашето тело ја губи топлината побрзо отколку [...]

5 лесни потези да бидете фит кога сте на буџет

0
0
Вашата страст е сурфањето. Сепак … има некои вежби или рутини што можете да ги изведувате веднаш на плажа или во вашата гаража. И бидејќи сте на буџет, тие мора да бидат евтини. Или [...]

10 врвни совети за Сурферски родители

0
0
Сурфајте во раните утрински часови Раните утрински сурферски часови се одлични за избегнување на толпи, сурфање додека никој не забележува. Ако сте доволно среќни да имате дете што ја сака [...]

6 врвни сурферски книги

0
0
Благодарение на неколку бестрашни сурфери и ентузијасти на елоквентен бран, има неколку книги за сурфање што вреди да се прочитаат. Breath од Tim Winton Со искуство и емоции извлечени од океанот, [...]

5 најдобри сурферски филмови

0
0
Добро, “најдобри сурферски филмови” е субјективна изјава, но нема многу филмови за сурфање со приказна, а овие се кремот на сурферската култура. Big wednesday Да го гледате со: вашиот [...]

10 совети за како да ги научите децата да сурфаат

0
0
Научете го детето да плива. Колку порано толку подобро. Тоа е поминато квалитетно време заедно, кое потенцијално може да го спаси нивниот живот и да им помогне да станат сигурни сурфери. Намалете [...]

Водич за заштита од сонце

0
0
Каква заштита од сонце бараат сурферите? Најдобар вид на заштита за сурфери е водоотпорнa. Ако сакате да бидете подобро информирани, читајте надолу. Што е SPF? SPF го претставува факторот за [...]